Vše
Angličtina 1
Angličtina 2
Angličtina 3
Angličtina 4

Úkoly na 18. - 22.1.

V příloze najdete úkoly a také list k pracovním činnostem.

Úkoly na 11.1. - 15.1.

V příloze zasílám úkoly na příští týden. Práce z výtvarné výchovy a pracovních činností děti přinesou do školy, až se tam opět sejdeme. Poklidný týden všem.

Rozvrh hodin distanční výuky od 4.1.2021

Někdo už s nadějí vyhodil podzimní rozvrh, ale situace se , bohužel, opakuje. Rozvrh hodin je stejný jako na podzim. Do závorky jsem dala ty hodiny, které proběhnou bez přihlášení na MS Teams, jsou tzv. asynchronní, doma bez počítače.

pondělí : ČJ,M,PŘ (VL, ČT)

úterý : ČJ, M, VL - budeme po týdnu střídat zeměpisnou a dějepisnou část, (ČJ),VT

středa : ČJ, M, AJ (PŘ, ČT)

čtvrtek : ČJ,M,AJ (PČ)

pátek : ČJ, ptáčata, M, (VV,AJ)

Úkoly na 4.1. až 8.1.2021

V příloze zasílám úkoly na další týden distanční výuky.  Výuka bude probíhat na MS Teams se stejným rozvrhem jako na podzim. Pohodu a pevné nervy. Lia Ruthová

Učebnice a pracovní sešity

Učebnice a pracovní sešity jsou umístěné v zádveří hlavního vchodu školy. Hlavní chod je otevřen v pracovní dny od 9 do 13 hodim. Materiály jsou ve velké krabici s velkým nápisem 5.A.

Radostné vánoční svátky

Přeji všem dětem a rodičům radostné vánoční svátky a prázdniny plné pohody,

Z rozhodnutí MŠMT končí výuka v pátek 18.12. Tento den končí výuka v 11.40 hodin. Děti si s sebou vezmou jen svačinu, pití, penál a případně vánoční dárky pro spolužáky a spolužačky. Děti mají zápis v žákovské knížce, kontrola podpisů je ve čtvrtek 17.12., milí rodiče, podepište ji, prosím. Pokud nebude pod zápisem podpis, bude dítě ve škole se mnou až do 12.35 hodin.

Úkoly na týden 23.11. - 27.11.

Český jazyk : Vyjmenovaná slova. Pracovní list - 5 dalčích cvičení. U 44/7 - připravit si diktát. PS 25/1, 27/8. Do sešitu - U 46/4, 47/7.

Matematika : Opakování učiva. U 23/5,6,7 a U 22/5,6 - do sešitu.

Přírodověda : Planety Sluneční soustavy (U28), Země (U29) opsat do sešitu modrou tabulku a Vhodné podmínky pro život na Zemi. PS 16 Výprava do vesmíru a), b) (dole). PS 17 - skládání s obrázky - vypracovat a nalepit do sešitu.

Vlastiveda - zeměpis : Sousední státy ČR - Slovenská republika. U 46-47 přečíst, U 47 - opsat do sešitu Už víme, že..., PS 35-36.

Vlastivěda - dějepis : Život na vesnici. U 19-21 přečíst, Udatný národ č. 78. Do sešitu nadpis a odpovědi na otázky U 21/1,3,6. PS 5.Život na vesnici.

Pracovní činnosti a výtvarná výchova : Relaxační vymalovánka - japonský lampion. Prosím vytisknout z přílohy blogu a vybarvit podle vlastní fantazie (fixy nebo pastelky).

Sloh : Psaní adresy. Prosím jen vytisknout z přílohy blogu, vypracujeme společně v pátek.

Čtení : Rčení a úsloví. napsat do sešitu vysvětlení úsloví "vrchol ledovce" a původ rčení " kde mě bota tlačí", doplnit ilustrací. http://www.ctedu.cz - 1.stupeň-český jazyk a literatura - slovní zásoba.

Úkoly mi už, prosím, NEPOSÍLEJTE. Děti je přinesou v pondělí 30.11. do školy.

Projektové dny 18. - 20.11.

V projekte h se prolíná český jazyk, matematika, přírodověda, výtvarná výchova, tělesná výchova a vlastivěda. Projekty vypracuj vždy na jeden papír A 4. Nezapomeň se podepsat a napsat nadpis. Projekty mi pošli. Až se vrátíme do školy, přines je s sebou, budou pěknou výzdobou třídy. Projekty pošli do pondělí 23.11.

Chytrost nejsou žádné čáry : v učebnici matematiky na s. 26 si vyber 4 libovolná cvičení a vyřeš je.

Moje planeta : Vyber si jednu planetu Sluneční soustavy (ne Zemi) a napiš o ní zprávu a nakresli ji. Inspiraci najdeš v učebnici na s. 28, ale i na internetu a videa jsou na http://www.ctedu.cz (1.stupeň-Přírodověda Vlastivěda - Vesmír a Země - Kosmix)

Můj oblíbený sport nebo sportovec : Napiš vyprávění o svém oblíbeném sportu nebo sportovci. Napiš nejméně 10 vět a nakresli obrázek. Zdroj informací je internet .

Náš soused :  vyber si jednu z našich sousedních zemí, učebnice VL-zeměpis s. 46 - 53. Napiš, co jsi o něm zjistil/a. Můžeš doplnit obrázkem nebo mapou. Další informace najdeš na internetu nebo na http://www.ctedu.cz (1. stupeň-Přírodověda Vlastivěda-Evropa)

Ptáčata 5 - distanční výuka

Milí žáci, pokračujeme spolu v učení na dálku. V příloze naleznete pracovní list pro tento 3. týden distanční výuky.

Máte-li možnost, poproste rodiče, aby vám ho na vaši hodinu (PÁ - 8:50 h.) vytiskli. Najdete ho také v Teams - SOUBORY -VÝUKOVÉ MATERIÁLY - PTÁČATA 5, 3

uč. Ptáčková

Úkoly na týden od 9.11- 13.11.

V úterý 10.11. NEBUDE online výuka, musím na kontrolu k lékaři.

Český jazyk : U 39/7, 40/8, 9 b - poslat. PS 22/8 poslat.  V příloze jsou 2 pracovní listy, ty vyplnit a poslat.Doporučuji : ww.ctedu. cz, 1. stupeň, pravopis - Mně nebo mě, Čarodějův diktát.

Matematika : U21/5, 28/13, 29/18, 36/12, 44/11 - poslední 2 sloupky i s "ocásky" - vše poslat. PS 45/5 - neposílat. Na středu si připravit větší kruh z papíruDopuručuji : http://www.ctedu.cz, aritmetika Zlomky, UčíTelka(5.tř.) Poradíme si se zlomky.

Přířodověda : U 26 - do sešitu nadpis a opsat modrou tabulku - neposílat. U 27 sluneční soustava, opsat do sešitu, co ji tvoří - neposílat. U 27 planety, písemně odpovědi na otázky U 27/a,b,c a opsat modrou tabulku - poslat.

Vlastivěda - zeměpis :U 45 + mapa státu z přílohy učebnice, nadpis do sešitu a vypsat státy střední Evropy - poslat. PS 35/1,2 - neposílat.

Vlastivěda - dějepis :U 17 a  18, nadpis do sešitu a odpovědi na otázky U 18/2,3,4 - poslat. PS Světlo rotumu - poslat.- Doporučuji : Udatný národ 73 -77.

Čtení a sloh : vymysli a napiš vlastní báseň na téma "Listopad", doplň ilustraci a pošli.

Výtvarná výchova a pracovní činnosti : Reklama - koláž z letáků, barevných papírů nebo tisku, formát A 4. Reklama na výrobek nebo službu (ne zbraně a terorismus) - poslat.