Vše
Angličtina
Čeština
Fyzika
Informatika
Matematika
Přírodopis
Výtvarná výchova

D - star. Řím (opakování)

- v týdnu (21.-25.9.) bude krátké opakování na kapitolu: "STAROVĚKÝ ŘÍM"

- studijní materiál: zápisy v sešitě; učebnice str. 110-139

Klub mladého diváka (KMD)

Vážení rodiče,

pro děti 7.-9.tříd nabízíme možnost návštěvy převážně večerních divadelních představení. V průběhu školního roku přihlášené děti  navštíví  3 divadelní představení  (divadelní představení jsou vždy překvapením hlášeným minimálně 1 měsíc předem)

Divadelní představení sestavuje KMD tak, aby odpovídala věku dětem a vhodnou formou doplňovala jejich vzdělávání v oblasti umělecké a estetické. Návštěva divadla je rovněž událost společenská, jejíž úroveň děti samy svým chováním a vhodným oblečením určují  (u chlapců stačí košile a kalhoty – tmavé džíny, dívky – sukni, kalhoty – ne džínové, šaty).

Členský poplatek činí 350 Kč.

Jedná se o výhodnou částku, která je dotována Magistrátem hlavního města Prahy.

Většina představení bude realizována ve večerních hodinách. Pokud budete dopředu vědět, že se Vaše dítě nemůže divadelního představení zúčastnit, je škola většinou schopna zajistit náhradníka.

S dětmi je v divadle pedagogický dozor. Vaše dítě může být dle přání pod dozorem cestou do divadla (z autobusové zastávky Prosek) i cestou z divadla (opět na Prosek).

V případě  zájmu o KMD, pošlete prosím do  úterý 22.9.2019:  e-mail, kde uvedete jpříjmenía třídu dítěte. Přihlášeným dětem pak budou poslány další informace 

Mgr.Hana Štěpánková, stepankova@zslitvinovska6.cz

Fy - Microsoft Teams

Milí žáci, vážení rodiče, právě byly vytvořeny týmy fyziky 7. r. pro tento školní rok v Microsoft Teams. V tomto prostředí postupně najdete základní informace k výuce fyziky, podklady pro samostudium a procvičování učiva. 

M - Dělitelnost - zhodnocení testu (2. 6.)

Milí žáci, přináším zhodnocení online dotazníku na téma Dělitelnost

Zdá se, že tato látka pro vás byla snadná. Tentokrát by mohlo být  rozdáno 38 jedniček, přičemž 5 prácí bylo zcela bez chyby a 3 žákům se práce nepovedla.

Sdílím výsledky jedné bezchybné práce zde (anonymně). 

Maximální počet bodů byl 59.

  • 48 - 59 b. = 1,
  • 36 - 47 b. = 2,
  • 24 - 35 b. = 3, 
  • 12 - 23 b. = 4, 
  • 0 - 11 b. = 5

Tímto testem jsme zakončili učivo matematiky v 6. ročníku. Dovolte mi, abych vám na tomto místě poděkovala za spolupráci a pochválila ty z vás, kteří vydrželi zpracovávat nové učivo až do konce. Věřím, že v dalších letech za to budete ve velké výhodě.

MK :-) 

20200602171509148.jpg

M - Dělitelnost - test (2. 6.)

Milí šesťáci,

poslední závěrečný test shrnující právě probrané učivo si napíšeme pomocí google dotazníku, který bude přístupný zde: 6. r. Dělitelnost dnes v Út 2. 6., v čase od 10. 00 do 13. 00 hodin.  Poté bude test uzavřen a vyhodnocen. 

Ať se vám daří!

Učivo na týden 1. - 5.6. 2020

Žáci a žákyně,

látkou na tento týden budou ŘASY

Poslední novou látkou letošního roku jsou ŘASY. Látka je obsažena v učebnici (str.42,43) a v prezentaci. Výpisky do sešitu jsou v prezentaci zvýrazněné.

Kvíz už dávat nebudu, na zopakování látky připravím pracovní list.

M.Zettlová

video :   https://www.youtube.com/watch?v=OKXSpA0Vnd4

M - Dělitelnost - příprava na test (Út 2. 6.)

Milí šesťáci,

závěrečný test shrnující probrané učivo o dělitelnosti si opět napíšeme pomocí google dotazníku, který bude přístupný na blogu v  Út 2. 6., v čase od 10. 00 do 13. 00 hodin.  Poté bude test uzavřen a vyhodnocen. 

------------------------------------------------

Téma: Dělitelnost, prvočíslo a číslo složené (učebnice matematiky 2. díl str. 66 - 84 + online výukové materiály)

Pojmy: Dělitelnost (znaky dělitelnosti: 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10), prvočíslo a číslo složené (co je prvočíslo a co číslo složené, rozklad čísla na součin prvočísel)

Opakování - houby

Vstup do kvízu zde

Učivo na týden 25. - 29.5. 2020

 Žáci a žákyně,

látkou na tento týden budou LIŠEJNÍKY

Prostudujte si látku v učebnici (str.40,41) a prezentaci. Výpisky do sešitu máte  v prezentaci zvýrazněné.

Kvíz pro opakování bude ve středu – HOUBY ( včetně poznávačky )

M.Zettlová